Snedklaffssekretär
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SNEDKLAFFSSEKRETÄR, sent 1700-tal, ek, (4) låsbara lådor, snedklaff med bakomliggande lådsektioner och arbetsyta, intarsiadekor med bl.a idegran, lås och beslag i järn, höjd ca 101 cm, ca 101x51 cm
Nyckel till snedklaffen saknas, ställvis bortfall i intarsian, bruks- och åldersrelaterat slitage
551515
2018-06-11