Snedklaffssekretär

Snedklaffssekretär
Snedklaffssekretär
Snedklaffssekretär
Snedklaffssekretär
Snedklaffssekretär
Snedklaffssekretär
Snedklaffssekretär
Snedklaffssekretär
Snedklaffssekretär
Snedklaffssekretär
Snedklaffssekretär
Snedklaffssekretär
Snedklaffssekretär
Snedklaffssekretär
Snedklaffssekretär
Snedklaffssekretär
Snedklaffssekretär
Snedklaffssekretär

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SNEDKLAFFSSEKRETÄR, sent 1700-tal, ek, (4) låsbara lådor, snedklaff med bakomliggande lådsektioner och arbetsyta, intarsiadekor med bl.a idegran, lås och beslag i järn, höjd ca 101 cm, ca 101x51 cm

Nyckel till snedklaffen saknas, ställvis bortfall i intarsian, bruks- och åldersrelaterat slitage

551515

2018-06-11