Fåtölj Lamino

Fåtölj Lamino
Fåtölj Lamino
Fåtölj Lamino
Fåtölj Lamino
Fåtölj Lamino
Fåtölj Lamino
Fåtölj Lamino
Fåtölj Lamino
Fåtölj Lamino
Fåtölj Lamino
Fåtölj Lamino
Fåtölj Lamino
Fåtölj Lamino
Fåtölj Lamino

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

YNGVE EKSTRÖM, "Lamino", fåtölj, Swedese, formgiven 1956, stomme i ek och armstöd i teak, klädsel i fårskinn, brännmärkta Swedese Yngve Ekström, sitthöjd ca 40 cm

Stomme med slitage och mindre färgfläckar. Klädsel med omfattande skador, torkad stoppning

551599

2018-06-10