Ljuskrona 1900-tal
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft, stomme i gulmetall, behängd med olikslipade glasprismor, för 4 ljuspunkter och 5 ljus, etikettmärkt "Rejmyre armaturfabrik AB", höjd ca 52, Ø 45 cm
Breuksspår, ej funktionstestad
551765
2018-06-11