Fällbord Rosendahl

Fällbord Rosendahl
Fällbord Rosendahl
Fällbord Rosendahl
Fällbord Rosendahl
Fällbord Rosendahl
Fällbord Rosendahl
Fällbord Rosendahl
Fällbord Rosendahl
Fällbord Rosendahl
Fällbord Rosendahl

Klubbat för:

7 000 SEK

6 000 SEK

FÄLLBORD, omkring 1800, Arboga, signerat AI Rosendahl (Anders Jacob Rosendah), skivan fanérad i alrot, tredelad pelarfot, höjd ca 75, diameter 45 cm

Blekt skiva, en fot med lagning, smärre sprickor och ytskador

551797

2018-06-13