Väggur

Väggur
Väggur
Väggur
Väggur
Väggur
Väggur

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 200 SEK

VÄGGPENDYL, omkring 1900, s.k. "Lejaur", emaljerad urtavla, romerska siffror, bronserad och förgylld ram, front med bemålat dekor av landskapsmotiv, 49x41 cm, nyckel finns

Slitage och mindre dekorskador, delvis senare bronsering

552041

2018-06-16