Erotisk terrakottaskulptur, Mali
Klubbat för:
2 800 SEK
5 000 SEK
SKULPTUR, 18-/1900-tal, Mali, Djenné, Niger Delta-provinsen, erotiskt motiv med man och kvinna, terrakotta, höjd ca 33 cm
Proveniens: Från Magne Austads etnografiska samling, Norge.
Lagningar och fragment
552095
2018-06-15