Golvur 1700-tal

Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal

Klubbat för:

24 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

GOLVUR, 1700-talets mitt, senbarock, lackarbete med kinesiserande dekor, delvis förgyllda detaljer, urtavlan märkt J Stockholm, höjd 275 cm, nyckel, lod och pendel finns

Slitage, lagningar, ytmärken

552111

2018-06-13