Kifwebe
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KIFWEBE, mask, 18-/1900-tal, Kongo, Songye-folket, skuren i trä med bemålade detaljer i svart och vitt, höjd ca 36 cm
Proveniens: Från Magne Austads etnografiska samling, Norge.
Märken och repor, bleknad färg
552125
2018-06-15