Kifwebe

Kifwebe
Kifwebe
Kifwebe
Kifwebe
Kifwebe
Kifwebe

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KIFWEBE, mask, 18-/1900-tal, Kongo, Songye-folket, skuren i trä med bemålade detaljer i svart och vitt, höjd ca 36 cm

Proveniens: Från Magne Austads etnografiska samling, Norge.

Märken och repor, bleknad färg

552125

2018-06-15