Mask i form av vattenande

Mask i form av vattenande
Mask i form av vattenande
Mask i form av vattenande
Mask i form av vattenande
Mask i form av vattenande
Mask i form av vattenande
Mask i form av vattenande
Mask i form av vattenande
Mask i form av vattenande
Mask i form av vattenande
Mask i form av vattenande
Mask i form av vattenande
Mask i form av vattenande
Mask i form av vattenande

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

MASK, Nigeria, Ijo, i form utav vattenande, skuren i trä, höjd ca 41 cm

Proveniens: Från Magne Austads etnografiska samling, Norge.

Slitage och patina

552233

2018-06-15