Empirespegel
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, empire, 1800-tal, Tyskland, förgyllt trä med skuren dekor, krön och nederdel med akvarellmålningar, bl.a. motiv från Frankfurt, delat glas, höjd ca 125, bredd ca 55 cm
Repor, avskavd förgyllning, fläckigt glas
552245
2018-06-13