Karmstolar 1 par i barockstil

Karmstolar 1 par i barockstil
Karmstolar 1 par i barockstil
Karmstolar 1 par i barockstil
Karmstolar 1 par i barockstil
Karmstolar 1 par i barockstil
Karmstolar 1 par i barockstil
Karmstolar 1 par i barockstil
Karmstolar 1 par i barockstil
Karmstolar 1 par i barockstil
Karmstolar 1 par i barockstil

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

KARMSTOLAR, 1 par, ek, 1900-talets första hälft, barockstil, rikt skuren dekor, pärlspikning, klädda i Josef Frank tyg "Anakreon för Firma Svenskt Tenn, höjd 110, sitthöjd 46 cm

Bruksslitage, senare klädsel, delvis blekt

552254

2018-06-13