Karmstolar 1 par i barockstil
2018-06-13
552254
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
KARMSTOLAR, 1 par, ek, 1900-talets första hälft, barockstil, rikt skuren dekor, pärlspikning, klädda i Josef Frank tyg "Anakreon för Firma Svenskt Tenn, höjd 110, sitthöjd 46 cm
Bruksslitage, senare klädsel, delvis blekt