Kärl Han dynastin
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KÄRL, Han dynastin (206 f Kr- 220 e Kr), med dekor avsedd att efterlikna ett bronskärl, lergods, höjd ca 28 cm
Proveniens finns vid förfrågan
Föremålet ingår i en samling i huvudsak orientaliska artefakter
Nagg samt spricka vid mynningen,
552348
2018-06-13