Kärl Han dynastin

Kärl Han dynastin
Kärl Han dynastin
Kärl Han dynastin
Kärl Han dynastin
Kärl Han dynastin
Kärl Han dynastin
Kärl Han dynastin
Kärl Han dynastin
Kärl Han dynastin
Kärl Han dynastin
Kärl Han dynastin
Kärl Han dynastin

Klubbat för:

4 000 SEK

6 000 SEK

KÄRL, Han dynastin (206 f Kr- 220 e Kr), med dekor avsedd att efterlikna ett bronskärl, lergods, höjd ca 28 cm

Proveniens finns vid förfrågan

Föremålet ingår i en samling i huvudsak orientaliska artefakter

Nagg samt spricka vid mynningen,

552348

2018-06-13