Wilhelm Kåge matservis
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
WILHELM KÅGE och JOHN STIERNA, Gustavsberg, mäkrt med ankare DEK. 2390 Swedish Produce, matservis, 82 dlr, 1900-talets mitt, bestående av: 12 djupa tallrikar, 12 mattallrikar, 12+12 assietter, 12 förrättstallrikar, 2+2 skålar, 2+1+1 uppläggningsfat, 1 kanna, 1 såsskål, 1 gräddekanna, 1 söckerskål med lock, 9+1 kaffekoppar med fat
Bruksslitage, enstaka nagg kan förekomma
552359
2018-06-13