Wilhelm Kåge matservis

Wilhelm Kåge matservis
Wilhelm Kåge matservis
Wilhelm Kåge matservis
Wilhelm Kåge matservis
Wilhelm Kåge matservis
Wilhelm Kåge matservis
Wilhelm Kåge matservis
Wilhelm Kåge matservis
Wilhelm Kåge matservis
Wilhelm Kåge matservis

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

WILHELM KÅGE och JOHN STIERNA, Gustavsberg, mäkrt med ankare DEK. 2390 Swedish Produce, matservis, 82 dlr, 1900-talets mitt, bestående av: 12 djupa tallrikar, 12 mattallrikar, 12+12 assietter, 12 förrättstallrikar, 2+2 skålar, 2+1+1 uppläggningsfat, 1 kanna, 1 såsskål, 1 gräddekanna, 1 söckerskål med lock, 9+1 kaffekoppar med fat

Bruksslitage, enstaka nagg kan förekomma

552359

2018-06-13