Skål och saltkar
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL, SALTKAR, 1 par, silver, Sverige resp. England, 1900-tal, saltkar med saltskedar samt med glasinsatser i blå glasmassa, höjd 3 resp.12 cm, total vikt exkl. insatser ca 305 g
Slitage och gravyr
552492
2018-06-14