Skål och saltkar

Skål och saltkar
Skål och saltkar
Skål och saltkar
Skål och saltkar
Skål och saltkar
Skål och saltkar
Skål och saltkar
Skål och saltkar
Skål och saltkar
Skål och saltkar
Skål och saltkar
Skål och saltkar

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅL, SALTKAR, 1 par, silver, Sverige resp. England, 1900-tal, saltkar med saltskedar samt med glasinsatser i blå glasmassa, höjd 3 resp.12 cm, total vikt exkl. insatser ca 305 g

Slitage och gravyr

552492

2018-06-14