Mynt 100 Corona Franz Joseph

Mynt 100 Corona Franz Joseph
Mynt 100 Corona Franz Joseph
Mynt 100 Corona Franz Joseph
Mynt 100 Corona Franz Joseph
Mynt 100 Corona Franz Joseph
Mynt 100 Corona Franz Joseph

Klubbat för:

9 000 SEK

Arviointi

8 000 SEK

Kuvaus

MYNT, 21 k guld, 100 Corona, Franz Joseph, Österrike/Ungern, 1915, graverad av Stefan Schwartz, diameter 37 mm, vikt ca 33,8 g

Kuntoraportti

Smärre slitage, mindre repor

552545

Päivämäärä:

2018-06-16