Nigeriansk träskulptur
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
4 000 SEK
SKULPTUR, Nigeria, Igbo- eller Igala-folket, skuren i trä, vitkalkad, höjd ca 48 cm
Proveniens: Från Magne Austads etnografiska samling, Norge.
Nötningar, färgbortfall, diverse mindre skador
552628
2018-06-15