Kista allmoge Järvsö
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KISTA, Järvsö, tidigt 1800-tal, med kasett på locket, smide i form av beslag, lås, delvis bemålad, höjd ca 40, 77x52 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage. Lockets kantlist saknas, nyckel saknas
552821
2018-06-16