Kista allmoge Järvsö

Kista allmoge Järvsö
Kista allmoge Järvsö
Kista allmoge Järvsö
Kista allmoge Järvsö
Kista allmoge Järvsö
Kista allmoge Järvsö
Kista allmoge Järvsö
Kista allmoge Järvsö
Kista allmoge Järvsö
Kista allmoge Järvsö
Kista allmoge Järvsö
Kista allmoge Järvsö

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KISTA, Järvsö, tidigt 1800-tal, med kasett på locket, smide i form av beslag, lås, delvis bemålad, höjd ca 40, 77x52 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage. Lockets kantlist saknas, nyckel saknas

552821

2018-06-16