Jean Fautrier, färgetsning Eclaircie verte

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

JEAN FAUTRIER (Frankrike 1898-1964):
Eclaircie verte, färgetsning, 1941, signerad Fautrier, märkt "HC", 115x200 mm

LITTERATUR
Mason, nr 66, sidan 41
Engelberts 1941/22

552858

2018-06-17