Fiskbestick i silver

Fiskbestick i silver
Fiskbestick i silver
Fiskbestick i silver
Fiskbestick i silver
Fiskbestick i silver
Fiskbestick i silver
Fiskbestick i silver
Fiskbestick i silver

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BESTICK, 10 dlr, silver, tidigt 1900-tal, bestående av: 5 fiskknivar, 5 fiskgafflar, stämplade 1915-1919, DAG, knivarnas längd ca 22 cm, gafflöarnas längd ca 18 cm, vikt ca 504 g

Fint skick, bruksspår

553140

2018-06-17