Hänge/sigill 18 k guld
Klubbat för:
2 400 SEK
3 000 SEK
HÄNGE/SIGILL, 18 k guld, snurrbar med 3 planslipade stenar varav en heliotrop med graverad putti samt agater och en med mansprofil föreställande Sofokles, intaglio, svensk kontrollstämpel, 1800-tal, årsstämpel och mästarsämpel otydliga, höjd 3,2 cm, vikt ca 6,3 g
Stenar med repor
553208
2018-06-17