Hänge/sigill 18 k guld

Hänge/sigill 18 k guld
Hänge/sigill 18 k guld
Hänge/sigill 18 k guld
Hänge/sigill 18 k guld
Hänge/sigill 18 k guld
Hänge/sigill 18 k guld
Hänge/sigill 18 k guld
Hänge/sigill 18 k guld
Hänge/sigill 18 k guld
Hänge/sigill 18 k guld

Klubbat för:

2 400 SEK

3 000 SEK

HÄNGE/SIGILL, 18 k guld, snurrbar med 3 planslipade stenar varav en heliotrop med graverad putti samt agater och en med mansprofil föreställande Sofokles, intaglio, svensk kontrollstämpel, 1800-tal, årsstämpel och mästarsämpel otydliga, höjd 3,2 cm, vikt ca 6,3 g

Stenar med repor

553208

2018-06-17