Le Corbusier karstolar 1 par

Le Corbusier karstolar 1 par
Le Corbusier karstolar 1 par
Le Corbusier karstolar 1 par
Le Corbusier karstolar 1 par
Le Corbusier karstolar 1 par
Le Corbusier karstolar 1 par
Le Corbusier karstolar 1 par
Le Corbusier karstolar 1 par
Le Corbusier karstolar 1 par
Le Corbusier karstolar 1 par
Le Corbusier karstolar 1 par
Le Corbusier karstolar 1 par
Le Corbusier karstolar 1 par
Le Corbusier karstolar 1 par

Klubbat för:

16 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

LE CORBUSIER, "LC 1", karmstolar, 1 par, Cassina, Italien, formgivna 1928, förkromat stålrör, klädda i koskinn, märkta Le Corbusier 3953 resp 2203, sitthöjd ca 40 cm

Inköpta på Nordiska Galleriet under 1960-talet

Bruksslitage

553248

2018-06-26