Adolph Tidemand porträtt i olja

Klubbat för:

5 600 SEK

8 000 SEK

ADOLPH TIDEMAND (Norge 1814-1876) tillskriven: Porträtt av äldre kvinna, olja på papper fäst på pannå, 25,5x21 cm, troligen skiss till större målning.

Enligt påskrift på baksidan härstammar målningen från Adolph Tidemands kvarlåtenskap

Skador

553433

2018-06-20