Adolph Tidemand porträtt i olja
Klubbat för:
5 600 SEK
8 000 SEK
ADOLPH TIDEMAND (Norge 1814-1876) tillskriven: Porträtt av äldre kvinna, olja på papper fäst på pannå, 25,5x21 cm, troligen skiss till större målning.
Enligt påskrift på baksidan härstammar målningen från Adolph Tidemands kvarlåtenskap
Skador
553433
2018-06-20