Chiffonjé Karl Johan
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CHIFFONJÉ, 1800-talets andra kvartal, Karl Johan, fanér i mahogny, dekor av kolonner, förgyllda beslag, nyckelskyltar med dekor av bl a cornucopias, ormar och festonger, invändigt med lådinredning, höjd ca 137, 97x60 cm, nycklar medföljer
Skrivklaff nedertill delvis lös, mindre fanérbortfall
553483
2018-06-25