Matservis Herend Ungern

Matservis Herend Ungern
Matservis Herend Ungern
Matservis Herend Ungern
Matservis Herend Ungern
Matservis Herend Ungern
Matservis Herend Ungern
Matservis Herend Ungern
Matservis Herend Ungern
Matservis Herend Ungern
Matservis Herend Ungern
Matservis Herend Ungern
Matservis Herend Ungern
Matservis Herend Ungern
Matservis Herend Ungern
Matservis Herend Ungern
Matservis Herend Ungern
Matservis Herend Ungern
Matservis Herend Ungern
Matservis Herend Ungern
Matservis Herend Ungern

Klubbat för:

31 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

HEREND, matservis, porslin, 91 dlr, 1900-talets andra hälft, blommer och fjärilar, delvis förgyllt, bestående av: 24 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 24 förrättstallrikar, 12 assietter, 3 oval uppläggningsfat längd 38-41, 2 runda uppläggningsfat 29-31 cm, bricka 48, skålfat, såsskål med fat, 3 terriner 28-35 cm, 8 kaffekoppar med fat

553502

2018-06-25