Matservis Herend Ungern
Klubbat för:
31 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
HEREND, matservis, porslin, 91 dlr, 1900-talets andra hälft, blommer och fjärilar, delvis förgyllt, bestående av: 24 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 24 förrättstallrikar, 12 assietter, 3 oval uppläggningsfat längd 38-41, 2 runda uppläggningsfat 29-31 cm, bricka 48, skålfat, såsskål med fat, 3 terriner 28-35 cm, 8 kaffekoppar med fat
553502
2018-06-25