Oljemålning Sam Uhrdin
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SAM UHRDIN (1886-1964), "Innosence"- Naken modell i allmogeinteriör, signerad och daterad 1948, a tergo även signerad S. Uhrdin Pinx, olja på duk ca 92x72 cm
Minimalt obetydligt färgbortfall (ca 0,2x0,2 cm)
553570
2018-06-20