Kabylgevär Nordafrika 1800-tal
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KABYLGEVÄR, 1800-talets andra hälft, flintlås, utsmyckat med beninläggningar, spanskt mynt fästat undertill "200 piezas en kilogramo una peseta gobierno provisional 1869", längd ca 160 cm
Korrosion
553583
2018-06-21