Kabylgevär Nordafrika 1800-tal

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KABYLGEVÄR, 1800-talets andra hälft, flintlås, utsmyckat med beninläggningar, spanskt mynt fästat undertill "200 piezas en kilogramo una peseta gobierno provisional 1869", längd ca 160 cm

Korrosion

553583

2018-06-21