Empiresoffa
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SOFFA, empire, 1800-talets första hälft, stomme i mahogny, klädd i randig textil, skuren dekor i form av sfinxer, främre fotavsluten i form av lejontassar, längd ca 240 cm
Lösa kantband, hårt slitage, hål i klädseln
553762
2018-06-21