Bestick silver Gammal Dansk
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BESTICK, 72 dlr., silver, Danmark, 18/1900-tal, modell "Gammal Dansk", varierande tillverkare bl.a. P. Hertz, bestående av: 20 matgafflar, 6 matskedar, 21 bordsgafflar, 12 bordskedar, 7 fruktknivar, 6 tesked, längd ca 14-21 cm, vikt ca 2975 g exkl. knivarna
Med gravyr, slitage
553780
2018-06-22