Bestick silver Gammal Dansk

Bestick silver Gammal Dansk
Bestick silver Gammal Dansk
Bestick silver Gammal Dansk
Bestick silver Gammal Dansk
Bestick silver Gammal Dansk
Bestick silver Gammal Dansk
Bestick silver Gammal Dansk
Bestick silver Gammal Dansk

Klubbat för:

8 200 SEK

8 000 SEK

BESTICK, 72 dlr., silver, Danmark, 18/1900-tal, modell "Gammal Dansk", varierande tillverkare bl.a. P. Hertz, bestående av: 20 matgafflar, 6 matskedar, 21 bordsgafflar, 12 bordskedar, 7 fruktknivar, 6 tesked, längd ca 14-21 cm, vikt ca 2975 g exkl. knivarna

Med gravyr, slitage

553780

2018-06-22