Såsskål silver Adolf Zethelius

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SÅSSKÅL, silver, Adolf Zethelius (1803-1839), Stockholm 1830, delvis godronnerad, invändigt förgylld, diameter 14,5, höjd 10 cm, vikt ca 249 g

Stötskador, ursprungligen med underfat

553784

2018-06-22