Skåp daterat 1916
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÅP, gustaviansk stil, fanerat med mahogny m fl träslag, dekor av bladslingor i intarsia samt devisen "Utile Dulci 19A16", invändigt brännmärkt Löfmark Stm 1916, förgyllda beslag av brons, invändigt med hyllplan, höjd ca 141, längd ca 57, djup 44 cm
Nyckel finns att hämta i receptionen, ställvis blekt, något slitage, senare hyllplan
553810
2018-06-21