Skåp daterat 1916

Skåp daterat 1916
Skåp daterat 1916
Skåp daterat 1916
Skåp daterat 1916
Skåp daterat 1916
Skåp daterat 1916
Skåp daterat 1916
Skåp daterat 1916
Skåp daterat 1916
Skåp daterat 1916
Skåp daterat 1916
Skåp daterat 1916
Skåp daterat 1916
Skåp daterat 1916
Skåp daterat 1916
Skåp daterat 1916

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKÅP, gustaviansk stil, fanerat med mahogny m fl träslag, dekor av bladslingor i intarsia samt devisen "Utile Dulci 19A16", invändigt brännmärkt Löfmark Stm 1916, förgyllda beslag av brons, invändigt med hyllplan, höjd ca 141, längd ca 57, djup 44 cm

Nyckel finns att hämta i receptionen, ställvis blekt, något slitage, senare hyllplan

553810

2018-06-21