Brännvinsflaska 1800-talets andra kvartal
2018-06-21
553811
| Klubbat belopp | 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BRÄNNVINSFLASKA, klarglas, rektangulär form med utvikt hals, graverad dekor av växtslingor och monogram C XIV (Carl XIV Johan), höjd ca 23 cm
Något invändig beläggning, repor