Samovar nysilver Danmark

Samovar nysilver Danmark
Samovar nysilver Danmark
Samovar nysilver Danmark
Samovar nysilver Danmark
Samovar nysilver Danmark
Samovar nysilver Danmark
Samovar nysilver Danmark
Samovar nysilver Danmark
Samovar nysilver Danmark
Samovar nysilver Danmark

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SAMOVAR, nysilver, Danmark, 1900-talets början, empirestil, med uppsvängda hänklar, ciselerad dekor av festong med rosetter, på tassar och kvadratisk fotplatta med kulfötter, höjd ca 44 cm

Delar saknas, slitage

553884

2018-06-22