Samovar nysilver Danmark
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SAMOVAR, nysilver, Danmark, 1900-talets början, empirestil, med uppsvängda hänklar, ciselerad dekor av festong med rosetter, på tassar och kvadratisk fotplatta med kulfötter, höjd ca 44 cm
Delar saknas, slitage
553884
2018-06-22