Samovar nysilver Danmark
Valmis
2018-06-22
553884
| Korkein tarjous | 650 SEK |
| Arviointi | 1 500 SEK |
SAMOVAR, nysilver, Danmark, 1900-talets början, empirestil, med uppsvängda hänklar, ciselerad dekor av festong med rosetter, på tassar och kvadratisk fotplatta med kulfötter, höjd ca 44 cm
Delar saknas, slitage