Einar Forseth Diana kaffeservis

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

EINAR FORSETH, kaffeservis 22 delar, "Diana", Lidköpings porslinsfabrik, sent 1920-tal, dekor av jaktgudinnan Diana och hjortar och guldkanter, stämpelmärkta, bestående av kaffekanna, kakfat, 8 kaffekoppar med fat, 12 assietter, kaffekannans höjd ca 23 cm, medföljer 8 tefat

En kopp med liten spricka, kakfatet med smärre nagg, ett tefat med smärre nagg

553908

2018-06-21