Berthoud fickur i 18 k guld 1700-tal Frankrike
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BERTHOUD, fickur, 18 k trefärgat guld, s.k. trois coloeur, Frankrike, Paris, ca 1790, vitemaljerad urtavla, spindelgång, verknr. 6630, diameter 40,6 mm, vikt ca 51,7 g
Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, tavla med smärre emaljskador
553988
2018-06-24