Berthoud fickur i 18 k guld 1700-tal Frankrike

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BERTHOUD, fickur, 18 k trefärgat guld, s.k. trois coloeur, Frankrike, Paris, ca 1790, vitemaljerad urtavla, spindelgång, verknr. 6630, diameter 40,6 mm, vikt ca 51,7 g

Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, tavla med smärre emaljskador

553988

2018-06-24