Jean Fautrier etsning La chope
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JEAN FAUTRIER (Frankrike 1898-1964):
La chope, etsning och färgaquatint, 1946, signerad Fautrier, numrerad 14/50, Richard-de-Bas gris vert, 380x565 mm
LITTERATUR
Mason, nr 244, sidan 118
Engelberts 1946/1
PROVENIENS
Galerie Aronowitsch, Stockholm
554057
2018-06-25