Jean Fautrier etsning La chope

Klubbat för:

1 200 SEK

2 000 SEK

JEAN FAUTRIER (Frankrike 1898-1964):
La chope, etsning och färgaquatint, 1946, signerad Fautrier, numrerad 14/50, Richard-de-Bas gris vert, 380x565 mm

LITTERATUR
Mason, nr 244, sidan 118
Engelberts 1946/1

PROVENIENS
Galerie Aronowitsch, Stockholm

554057

2018-06-25