Jean Fautrier färgetsning Paysage sombre
Klubbat för:
1 900 SEK
2 000 SEK
JEAN FAUTRIER (Frankrike 1898-1964):
Paysage sombre, färgetsning, 1941, signerad Fautrier, numrerad 6/50, vergé d´Auvergne ancien, 285x380 mm
LITTERATUR
Mason, nr 67, sidan 41
Engelberts 1941/17
PROVENIENS
Galerie Aronowitsch, Stockholm
554058
2018-06-25