Damarmbandsur guld och platina

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

DAMARMBANDSUR, 18 k guld och platina, dekor med 52 åttkantslipade diamanter samt 6 diamanter med rosenslipning, millegriffedekor, halvledad länk, 1930-tal, mekaniskt urverk, arabiska siffror, plexiglas, blånerade visare, boettnr. 938961, armband stämplat Geneve, längd 15,5 cm, total vikt ca 24 g, fodral medföljer

Verket fungerar ej vid inskrivningstillfället, urtavla missfärgad

554146

2018-06-25