Damarmbandsur guld och platina
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
DAMARMBANDSUR, 18 k guld och platina, dekor med 52 åttkantslipade diamanter samt 6 diamanter med rosenslipning, millegriffedekor, halvledad länk, 1930-tal, mekaniskt urverk, arabiska siffror, plexiglas, blånerade visare, boettnr. 938961, armband stämplat Geneve, längd 15,5 cm, total vikt ca 24 g, fodral medföljer
Verket fungerar ej vid inskrivningstillfället, urtavla missfärgad
554146
2018-06-25