6 stolar nyrenässans
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR 6 st, nyrenässans, 1800-talets slut, massiv ek med skulpterad och snidad samt svarvad dekor av bl a lejonhuvuden, benkryss, fyra klädda med röd plysch, två klädda med pegamoid, sitthöjd ca 47 cm
Smärre slitage, en stol med pegamoidklädsel ostadig
554148
2018-06-21