6 stolar nyrenässans

6 stolar nyrenässans
6 stolar nyrenässans
6 stolar nyrenässans
6 stolar nyrenässans
6 stolar nyrenässans
6 stolar nyrenässans
6 stolar nyrenässans
6 stolar nyrenässans
6 stolar nyrenässans
6 stolar nyrenässans

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

STOLAR 6 st, nyrenässans, 1800-talets slut, massiv ek med skulpterad och snidad samt svarvad dekor av bl a lejonhuvuden, benkryss, fyra klädda med röd plysch, två klädda med pegamoid, sitthöjd ca 47 cm

Smärre slitage, en stol med pegamoidklädsel ostadig

554148

2018-06-21