Oidentifierad konstnär
Klubbat för:
9 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, efter Antonella da Messina, 1800-talets första hälft, olja på pannå, ca 23x17 cm
PROVENIENS: Detta föremål kommer från en en samling som tillhört redaktören och författaren Nils Petter Tidmark (1910-1983), Tidmark publicerade sig främst inom området medeltida arkitektur och då Gotländsk sådan i synnerhet
Sprickor, krackelyr, mindre repor,
554264
2018-06-26