Klubbat för:
550 SEK
Schätzwert
1 200 SEK
Beschreibung
SOPPSLEV, SOCKERSTRÖARE, SÅSSKED, silver, 1800-tal, delvis stämplat Stockholm, såsslev med svarvat trähandtag, längd 19,5-39 cm
Zustandsbeschreibung
Strösked med lagning, trähandtag med skada
554265
2018-06-22
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner