Soppslev sockerströare och såssked

Klubbat för:

550 SEK

Schätzwert

1 200 SEK

Beschreibung

SOPPSLEV, SOCKERSTRÖARE, SÅSSKED, silver, 1800-tal, delvis stämplat Stockholm, såsslev med svarvat trähandtag, längd 19,5-39 cm

Zustandsbeschreibung

Strösked med lagning, trähandtag med skada

554265

2018-06-22