Kraschan

Kraschan
Kraschan
Kraschan
Kraschan
Kraschan
Kraschan
Kraschan
Kraschan

Klubbat för:

1 900 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

KRASCHAN, kommendörstecken, Karl III:s orden, Spanien, silver, förgyllda detaljer samt emalj, ca 9 cm

PROVENIENS: Detta föremål kommer från en en samling som tillhört redaktören och författaren Nils Petter Tidmark (1910-1983), Tidmark publicerade sig främst inom området medeltida arkitektur och då Gotländsk sådan i synnerhet

Zustandsbeschreibung

Bortfall av emalj, smärre slitage

554323

2018-06-26