Rökelsekar Kina

Rökelsekar Kina
Rökelsekar Kina
Rökelsekar Kina
Rökelsekar Kina
Rökelsekar Kina
Rökelsekar Kina
Rökelsekar Kina
Rökelsekar Kina
Rökelsekar Kina
Rökelsekar Kina
Rökelsekar Kina
Rökelsekar Kina
Rökelsekar Kina
Rökelsekar Kina
Rökelsekar Kina
Rökelsekar Kina

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

RÖKELSEKAR, Kina, 1800-tal, dekor med drakar, vridna handtag samt hänklar med ringar, brons, höjd ca 23,5 cm

PROVENIENS: Detta föremål kommer från en en samling som tillhört redaktören och författaren Nils Petter Tidmark (1910-1983), Tidmark publicerade sig främst inom området medeltida arkitektur och då Gotländsk sådan i synnerhet

Slitage

554339

2018-06-26